close
مجتمع فنی تهران
جمله های مهم و جمله های آیا می دانید

جمله های مهم و جمله های آیا می دانید

دانستنی های سهام عدالت
تعداد بازديد : 27

دانستنی های سهام عدالت


همه آنچه باید درباره سهام عدالت باید بدانید را برایتان تهیه نمودیم ؛ سهام عدالت درمیان طرح‌های اقتصادی دولتی که با شعار حمایت از قشر کم‌بضاعت جامعه سکاندار بالاترین رکن اجرایی ایران شده، اهمیت بسیاری یافته و به کرات دست گرم حمایت مسئولان را بر شانه‌های خود احساس کرده است. نوشته پیش‌رو که با دیدگاهی نقادانه تنظیم شده، در گام اول شناخت جامع طرح سهام عدالت را هدف قرار داده و با استناد به مصوبات مربوط، به تشریح اهداف، ساختار و مراحل اجرایی پروژه مورد بحث پرداخته است. نقد منصفانه طرح سهام عدالت که به دو دسته تبعات ساختاری و تبعات اجرایی تفکیک شده است، دومین بخش متن پیش‌رو را شکل داده و در انتها نگارنده به جمع‌بندی تحقیق خود و ارایه پیشنهاد برای رفع نقایص وارد بر طرح، پرداخته است.

با سایت " های ناز " همراه باشید تا با جدیدترین جزئیات سهام عدالت آشنا شوید…

بقیه در ادامه

آموزش روشهای صحیح تایپ ده انگشتی
تعداد بازديد : 53

آموزش روش صحیح تایپ : به ياد داشته باشيد که مهم‌ترين مسئله در تايپ صحيح اين است که به اندازه کافي تمرين داشته باشيد تا بتوانيد به آساني جاي حروف مختلف را پيدا کرده و بدون اين که به صفحه‌کليد نگاه کنيد، تايپي سريع داشته باشيد.

نتیجه تصویری برای اصول تایپ
ادامه مطلب
نويسنده :
موضوع: دانستنی ها ,
تاريخ انتشار : 18 / 11 / 1395 ساعت:

اگر تیغ ماهی در گلو گیر کرد چه کنیم؟
تعداد بازديد : 63

آیا میدانید برای رفع تیغ ماهی گیر کرده در گلو چه باید کرد؟

سایت "های ناز"چند دانه زیتون در ظرفی بریزید و با یک لیوان آب چند دقیقه بجوشانید، سپس آب را صاف کرده و کم‌کم آب را بخورید ، چند دقیقه بعد احساس راحتی خواهید کرد.

بقیه در ادامه

پاسخگویی به سوالات شرعی با پیامک
تعداد بازديد : 523

شماره پیامک سوال و جواب های شرعی دفاتر مراجع تقلید

 به همت دفاتر مراجع محترم، مقلدین از این پس می توانند به منظور دستیابی هرچه سریع تر به پاسخ سوالات شرعی خود، به وسیله پیامک پاسخ سوالات فقهی و احكام شرعی خود را در اسرع مراجع عظام دریافت نمایند.

پاسخ به سوالات شرعی با پیامک +شماره ها

بقیه در ادامه

چای دم نوش سبز کرفس
تعداد بازديد : 49

چگونه سلامتی خود را تضمین کنیم؟

دمنوش چای سبز کرفس ترکیب 5 گیاه شامل : کرفس، چای سبز، زعفران، زیره سبز و انیسون میباشد. این دمنوش نشاط آور و ضد افسردگی بوده و کلسترل و قند خون را کنترل کرده و با تقویت معده و کبد، یبوست را کاهش میدهد.

بقیه در ادامه

پروتکل های 24 گانه صهیونیسم
تعداد بازديد : 29

سایت " هــای نـــاز ": در تاريخ 1897 ميلادي پس از آن كه محل اجلاس نخستين كنگره ی يهود در شهر بال سوئيس طعمه ی حريق گشت، اسنادي به دست پليس تزاري افتاد كه بعدها به پروتكل هاي 24گانه ی يهود معروف شدند.

پروتکل های یهویدیتاين اسناد در حقيقت عهدنامه هايي بود كه راه آينده ی صهيونيست ها را به منظور سلطه بر جهان ترسيم مي كردند. اين پروتكل هاي 24 گانه كه در واقع اصول سياست صهيونيسم و نوع نگرش آنان به جوامع انساني را نشان مي دهد، حتي سال ها پيش از تأسيس رژيم صهيونيستي در سرزمين فلسطين گوياي دسيسه هاي شيطاني آنها بر ضد جهان بشريت است:

بقیه در ادامه

در خواب چه می گذرد؟
تعداد بازديد : 29

مرا حل خواب

اختراع دستگاه نوار مغزی به دانشمندان اجازه داد تا به مطالعه خواب انسان، به روش‌هایی که پیش از آن ممکن نبود، بپردازند. در خلال دهه ۱۹۵۰ فردی به نام اوژن آسرینسکی که تازه از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده بود، از این وسیله برای کشف آنچه امروز خواب REM خوانده می‌شود استفاده کرد. مطالعات بیشتر بر روی خواب انسان نشان داده است که خواب از یک سری مراحل گذر می‌کند که الگوهای امواج مغزی در هر مرحله با یکدیگر متفاوتند. خواب دارای دو نوع اصلی است:

خواب NREM (حرکت غیرسریع چشم) که خواب آرام نیز خوانده می‌شود. خواب REM (حرکت سریع چشم) که خواب فعال یا خواب نابه‌روال (paradoxical) نیز خوانده می‌شود.

بقیه در ادامه

ضرورت جرم انگاری حمل سلاح سرد
تعداد بازديد : 17

سایت " هــــای نـــاز " در بسیاری از قتل‌ها و درگیری‌ها، فرد به اتکای چاقو یا قمه‌ای که همراه دارد احساس قدرت کرده و با دیگران درگیر شده و مرتکب قتل می‌شود؛ در حالیکه اگر چاقو همراه وی نبود، هرگز قتلی به وقوع نمی‌پیوست.

«روزانه 3 نفر با سلاح سرد در کشور به قتل می‌رسند»، این آمارهای پزشکی قانونــــی از‌قتل‌های رخ داده با سلاح سرد در فاصله سال 82 تا پایان بهار امسال است. به بیان دیگر، در طول 13 سال گذشته، 13 هزار و 395 نفر با سلاح سرد کشته شدند.

بقیه در ادامه

دانستنی های کامل درباره سنوگرافی
تعداد بازديد : 45

سایت " هــــای نــــاز " دانستنی های سونوگرافی

از زمانی که خبردار می شوید مسافر کوچکی در راه دارید، سوال ها و اما و اگرهای بسیاری در ذهن شما ایجاد می شود. دلتان می خواهد از سلامت فرزندتان خاطرجمع شوید. سونوگرافی یکی از روش های پاسخ گفتن به برخی از این سوال هاست.

سونوگرافی از جنین,سونوگرافی در بارداری,سونوگرافی در بارداری

 تندرستی: از زمانی که خبردار می شوید مسافر کوچکی در راه دارید، سوال ها و اما و اگرهای بسیاری در ذهن شما ایجاد می شود. دلتان می خواهد از سلامت فرزندتان خاطرجمع شوید و به شدت کنجکاوید که جنسیت مهمان کوچک زندگیتان را بدانید. 

سونوگرافی یکی از روش های پاسخ گفتن به برخی از این سوال هاست. دکتر طاهره کرامتی، متخصص زنان، زایمان و نازایی به تمامی سوال های مادران باردار درباره سونوگرافی پاسخ داده است.

بقیه در ادامه

راهنمای مراجعه به دادگاه و دادگستری
تعداد بازديد : 45

سایت " هــای نــاز " راهنمای مراجعین به دادگستری ـ راهنمای مراجعین به دادگاه کیفری

راهنمای مراجعین دادگستری
نحوه ي تنظيم انواع دادخواست و شکوائيه در امور مدني و کيفري و... مجموعه حاضر به منظور تحقق بهداشت قضايي و جلوگيري از طرح دعاوي ناخواسته و در صورت طرح دعوي، سرعت در حل و فصل آن به دور از بررسي هاي غير ضروري و جلوگيري از عوامل اطاله دادرسي تهيه گرديده تا مقام قضايي رسيدگي کننده با سرعت به حل و فصل اختلافات در فضاي منطقي و عادلانه اقدام نمايد.

بقیه در ادامه

آشنایی با آناتومی چشم
تعداد بازديد : 25

آناتومی چشم

آشنایی با قسمت های مختلف ساختار چشم انسان

سایت " هــــای نــــاز " کار اصلی چشم آن است که نورهایی را که از خارج دریافت می کند طوری روی پرده شبکیه متمرکز کند که تصویر دقی از شیء مورد نظر روی پرده شبکیه ایجاد شود. شبکیه این تصاویر را به صورت پیام های عصبی به مغز ارسال می کند و این پیام ها در مغز تفسیر می شوند. بنابراین برای واضح دیدن، قبل از هرچیز لازم است که نور به طور دقیق روی پرده شبکیه متمرکز شود.

آناتومی چشم

ساختمان چشم شبیه یک کره است. در قسمت جلوی این کره یک پنجره شفاف به نام قرنیه وجود دارد. نور از محیط خارج وارد قرنیه شده پس از عبور از مردمک به عدسی می رسد. عدسی نور را به صورت دقیق روی شبکیه متمرکز می کند تا تصویر واضحی بر روی شبکیه ایجاد شود.

بقیه در ادامه

خشکی پوست
تعداد بازديد : 19

سایت " هــــای نــــاز " خشکی پوست در فصل سرما

خشکی پوست

احتمال
ابتلاء به عوارض پوستی با شروع فصل سرما افزایش میابد وعوامل محیطی ، ژنتیک سن ، میزان خشکی محیط و … همگی در تشدید خشکی پوست نقش دارند.

افراد دارای پوست خشک معمولا
دچار سوزش ، خارش و در موارد شدیدتر پوسته ریزی و ترک های پوستی میشوند ،همچنین عارضه خارش پوستی در زمستان در افراد پیر و سالمند به دلیل اینکه ذخایر چربی زیر پوست کاهش یافته و دچار خشکی پوست شدیدتری نسبت به سایر افراد هستند شیوع بیشتری دارد.

بقیه در ادامه

آموزش روند رسیدگی به دعوای طلاق
تعداد بازديد : 29

سایت " هــــای نـــــاز " طلاق تنها عمل حقوقی در قانون مدنی است که نیازمند تشریفات است زیرا بقیه اعمال حقوقی به صرف اراده طرفین واقع می‌شوند و تشریفات خاصی ندارد.

کارهای اداری طلاق

یکی از پیچیده‌ترین دعاوی مربوط به مسایل خانواده، دعوای طلاق است. این نوع دعوا در عین حال حاوی بیشترین تشریفات برای صدور رای نهایی است. تشریفات سنگین در نظر گرفته شده برای این نوع از دعوا به دلیل آن است که به راحتی خانواده‌ها گسسته نشوند زیرا برای حفظ کیان خانواده در اسلام بسیار توصیه شده است.

بقیه در ادامه

شرایط تغییر نام و نام خانوادگی
تعداد بازديد : 35

سایت " هــای نـــاز " طبق قانون ثبت احوال، هر اسم، از نام و نام خانوادگی تشکیل شده و آثار حقوقی متعددی دارد. باید بدانید که اسم هایی که تخلص می شود، کنیه و نام تجاری مشمول قانون ثبتی نمی‌شود. از آنجایی که استفاده از نام و فامیل حق و تکلیف به همراه دارد و فرد باید با همان نام خود را به مراجع قضایی معرفی و اسناد خود را با همان نام امضا کند، تغییر نام و انتخاب نام دیگر، می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

شرایط تغییر نام و نام خانوادگی

هراسم و فامیلی با خود داستانی به همراه دارد، گاهی نشان دهنده شغل آباء و اجدادی است، گاه روایت کننده موقعیت اجتماعی خاص است و گاه اعتقادات مذهبی دارنده آن را به رخ شنونده می کشد. کم نیستند افرادی که به دلایل مختلف اقدام به تغییر این هویت می کنند. اگر دوست دارید بدانید که نام‌خانوادگی چگونه تغییر می کند و از چه نام‌هایی نمی توان استفاده کرد، این گزارش را بخوانید.

بقیه در ادامه

اعتراض ها و قیام های پس از عاشورا
تعداد بازديد : 37

سایت " هـــــــای نـــــــاز " حادثه عظیم و اثر گذار قیام امام حسین(ع) که با شهادت آن حضرت و یاران فداکارش همراه شد، سبب اعتراضات و قیام‌های متعددی در جهان اسلام شد. از اعتراضات فردی زید بن ارقم، انس بن مالک و عبدالله بن عفیف ازدی گرفته تا سخنرانی‌های امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) و تا قیام مردم مدینه(واقعه حره) قیام توابین و قیام مختار، همگی از جمله اعتراضات و قیام‌های پس از شهادت امام حسین(ع) محسوب می‌شوند. این اعتراضات و قیام‌ها - که مثاثر از حادثه کربلا بودند- هر چند سرکوب شدند؛ اما زمینه‌های سقوط حکومت بنی‌امیه را فراهم کردند. ما در این جا به طور مختصر به برخی از این اعتراضات و قیام‌ها اشاره می‌کنیم.

قیام مختار

بقیه در ادامه

ليست صفحات
تعداد صفحات : 12
تبليغات

هدايت به بالاي صفحه