هشت نوشیدنی که برای پاک شدن کبد کمک می کند

نوشیدنی های پاک کننده کبد
تعداد بازديد : 358

نوشیدنی های پاک کننده کبد

وقتی صحبت از کاهش وزن و حفظ آن می‌شود، گزینه‌های طبیعی پاک کننده کبد وجود دارند که می‌توان از بین آنها دست به انتخاب زد. کبد از طریق کمک به فرآیند گوارش، نقش خارق‌العاده‌ای در کاهش وزن و سلامت کلی بدن ایفا می‌کند. با نوشیدنی‌های پاک کننده‌ی کبد که درست کردن‌شان راحت است و هیچ عوارض جانبی ندارند داشتن یک کبد سالم امری شدنی است.

نوشیدنی‌های کاهش وزن مختلف، پاک کننده کبد و چربی سوزی را تحریک می‌کنند که به سطوح پایین کلسترول می‌انجامد. در طب چینی سنتی، کبد و کیسه صفرا بین ساعت ۱۱ صبح تا ۳ بعدازظهر به طور بهینه کار می‌کنند. نتیجتا، برای حصول بهترین اثرات از نوشیدنی‌های پاک کننده کبد ، بهترین کار این است که آنها را شب قبل از خواب بخورید.

۸ نوشیدنی پاک کننده کبد که به کاهش وزن طبیعی کمک می کنند۸. سم‌زدای کبد سبز تیره

برای تحریک سم زدایی کبدتان، هیچ چیز کارآمدتر از داروهای گیاهی نیست. سبزیجات و داروهای گیاهی سرشار از مواد مغذی گیاهی و آنتی اکسیدان هستند که نیروی سیستم ایمنی بدن‌تان را تقویت می‌کنند.

با استفاده از یک مخلوط کن، بسیاری از ابرخوراکی‌ها را از طریق مخلوط کردن با یکدیگر می‌توان به یک اسموتی تبدیل کرد. هر سبزی یا داروی گیاهی در ترکیب با دیگر عناصر به تقویت کاهش وزن و پاکسازی آرام کبد کمک می‌کند. این دستورالعمل سم زدای سبز کبد شامل اجزایی می‌شود که پاکسازی را بهبود می‌بخشد، مانند:

  • یک دوم فنجان خیار
  • ۲ فنجان کلم پیچ
  • ۱ عدد لیمو سنگی و ۱ عدد لیمو ترش(lime)
  • ۱ فنجان برگ چغندر

۸ نوشیدنی پاک کننده کبد که به کاهش وزن طبیعی کمک می کنند۷. چای سم زدای گیاهی

گیاهان خاصی وجود دارند که تحت عنوان گیاهان چربی سوز از آنها یاد می‌شود، که در زدودن رسوبات چربی از کبد بسیار کارآمد عمل می‌کنند. وقتی این گیاهان با آب داغ ترکیب می‌شوند، مواد مغذی طبیعی را که برای پاکسازی و سم زدایی موثر هستند از خودشان بیرون می‌دهند.

گیاهان ایده‌آل برای پاکسازی کبد عبارتند از قاصدک، ریشه جعفری، انگور خرس، باباآدم، زنجبیل، میخک، و میوه ارس.

۶. آب گریپ فروتپاک کننده کبد

گریپ فروت غنی از پروتئین است که به بدن شما در مصرف قند کمک می‌کند، و از این طریق سوخت و ساز بدن را تقویت می‌کند. بدن، با یک سوخت و ساز سریعتر، قادر است کالری‌ها را بسوزاند و با سرعت بالاتری کاهش وزن را بهبود ببخشد.

این میوه مملو از ویتامین C است و وقتی با آب ترکیب می‌شود، این ظرفیت را دارد که سیستم ایمنی بدن را تقویت کند.

این میوه به عنوان یکی از سالم‌ترین میوه‌های جهان شناخته می‌شود چون حاوی فیبر، پتاسیم، و کولین است که گوارش را بهبود می‌بخشند.

لطفا توجه داشته باشید که بعضی از داروها نباید با گریپ فروت مصرف شوند.

در اینجا می‌توانید فهرست داروهایی که با گریپ فروت تداخل دارند را بیابید.

۵. معجون آب ذغال اخته

ذغال اخته به عنوان ادرار آور شناخته می‌شود؛ عنصری که باعث تحریک ادرار می‌شود.

عامل کلیدی هر پاک کننده‌ی کبدی آن است که کبد را از داخل به بیرون سم زدایی می‌کند.

برای درست کردن نوشیدنی ذغال اخته جهت کمک به کاهش وزن، آب ذغال اخته را با آب و ادویه جات شفابخش بجوشانید. برای شروع، ۲۲۶ گرم آب ذغال اخته‌ی ارگانیک را با ۱.۵ کیلوگرم آب ترکیب کنید. بعد، نصف قاشق چایخوری دارچین، یک چهارم قاشق چایخوری زنجبیل، و یک چهارم قاشق چایخوری جوز هندی را در آن بجوشانید.

۴. سرکه‌ی سیب

طبق یک مطالعه‌ی پزشکی صورت گرفته در ۲۰۰۹ در مجلهی کشاورزی و شیمی غذا، پژوهشگران ژاپنی به مشاهده‌ی استیک اسید پرداختند.

استیک اسید جزء اصلی سرکه‌ی سیب است و با کاهش و حفظ وزن بدن ارتباط دارد. این ماده ظرفیت آن را دارد که سطح کلسترول بد را که به بیماری منجر می‌شود در بدن کاهش دهد.

مصرف دو قاشق غذاخوری از این ماده اشتها را سرکوب می‌کند و گوارش و سم زدایی را افزایش می‌دهد.

از همه مهمتر، این ماده در واقع احتباس آب را کاهش می‌دهد و خون را برای کمک به پاکسازی سلولی سرتاسر بدن تصفیه می‌کند.

۳. لیمو ترش و فلفل قرمز

محلول پاکسازی کبد شامل آب لیمو ترش، شربت افرا، و فلفل قرمز می‌شود. وقتی این سه ماده با هم مخلوط می‌شوند، این نوشیدنی موجب تحریک یک واکنش سم زدایی در کبدتان می‌شود. لیمو به خاطر میزان بالای ویتامن‌های A، C، B۶، اجزاء آنتی اکسیدانی، و پروتئین‌های مهم معرف است.

تصادفا، فلفل قرمز هم حوای ویتامین‌های A، C و B۶ و همچنین پتاسیم و دیگر مواد معدنی و مواد مغذی گیاهی است. این مخلوط قدرتمند به عنوان یک عامل پاکسازی در کبدتان عمل می‌کند و بر باقی بدن‌ نیز تاثیر می‌گذارد.

۲. ژل آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا به خاطر مزایای سلامتی فراوان آن که وضع سلامتی را بهبود می‌بخشد بسیار مورد توجه است.

این یک گیاه ساقه کوتاه است که برگ‌هایی دارد که حاوی ژلی مملو از ویتامین‌ها، مواد معدنی، آمینو اسیدها و آنتی اکسیدان‌ها است. وقتی آلوئه ورا با آب ترکیب می‌شود، آن را می‌توان به عنوان نوشیدنی سم زدا برای بهبود پاکسازی سلولی مصرف کرد. این ماده یک اثر ملین ملایم دارد و می‌تواند کبد را از سمومی که ناسالم هستند پاک کند.

این گیاه تا حدودی مملو از آمینو اسیدها و اسیدهای چرب است که مولکول‌‌های چربی را در بدن تجزیه می‌کنند.

۱. چای رازیانهپاک کننده کبد

رازیانه، که با عنوان Foeniculum vulgare هم شناخته می‌شود، یک گیاه فوق کارآمد است که برای بهبود پاکسازی مستقیما بر سیستم گوارشی تاثیر می‌گذارد. این گیاه در همان خانواده‌ی هویج‌ها قرار می‌گیرد و یک ادرار آور است که جریان ادرار را افزایش می‌دهد و پاکسازی خون را بهبود می‌بخشد.

به همین دلیل، این ماده یک پاک کننده کبد بسیار قوی است که حاوی ویتامین‌های A، B، C، D و مواد معدنی شفابخش مختلفی است. از آنجا که این گیاه حاوی استروژن است که برای کمک به گوارش و سم زدایی مانع اسپاسم عضلانی می‌شود، در نتیجه پاکسازی گوارشی را تحریک می‌کند.

از طریق کاهش و تعدیل سطح اسید معده، این ماده به دفع سمومی که به افزایش وزن منجر می‌شوند کمک می‌کند.

بهبود کاهش وزن با مواد طبیعی

بهترین بخش مصرف داروهای گیاهی، سبزیجات، میوه‌ها، و ادویه‌ها برای سم زدایی آن است که باعث به وجود آمدن عوارض جانبی نمی‌شوند. نتیجتا، پس از مصرف هر یک از این نوشیدنی‌های پاک کننده کبد ، ممکن است تغییراتی در بدن خود احساس کنید.

هنگام انجام فرآیند پاکسازی کبد، ممکن است علائم بخصوصی را تجربه کنید، که کاملا طبیعی هستند.

به خاطر تغییرات در سوخت و ساز و انرژی اعمال شده برای پاکسازی بدن، ممکن است علائمی مانند خستگی و سرگیجه را تجربه کنید. وقتی صحبت از کاهش وزن می‌شود، نوشیدنی‌های طبیعی می‌توانند کارساز باشند که با ملایمت اما به سرعت و بلافاصله کبد را پاکسازی می‌کنند.

نويسنده :
تاريخ انتشار : 23 / 07 / 1396 ساعت:
بخش نظرات اين مطلب
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

هدايت به بالاي صفحه